Festival ljubavi objedinio preloške osmoškolce i srednjoškolce

Autor: Đurđica Katanec, 14. 2. 2015.

U prostorijama Srednje škole Prelog u petak, 13. veljače na edukativno zabavan način obilježeno je Valentinovo.

Učenici  Srednje škole Prelog osmislili su manifestaciju pod nazivom „Festival ljubavi“ na koju su pozvali osmaše iz Osnovne škole Prelog, kako bi im pružili gostoprimstvo te izrazili svoje simpatije i prijateljstvo. Pripreme za događaj bile su višednevne i u njih su bili uključeni učenici iz različitih usmjerenja Srednje škole Prelog.

Gimnazijalci su uredili školu u ozračju Valentinova, s mnoštvo srčeka i ljubavnih porukica. Posebno su se isticala origami srčeka koja su izradili majstori za origami, učenici Lara Klarić, Veronika Mesarić i Luka Zvonarek. U pripremama su sudjelovali i učenici pomoćnih zanimanja koji su napisali, izrezali i dekorirali mnoštvo lijepih stihova i misli prigodnih za ovaj mali praznik ljubavi  koje su osmaši dobili na poklon. Mentorirala ih je stručna učiteljica Anica Naranđa.

Naročito lijepo bila je ukrašena sportska dvorana SŠP-a u kojoj je „Festival ljubavi“ održan. Užitak za oči i uši bio je nastup maturanta hotelijera Filipa Baloga, koji je goste i domaćine podignuo na ljubavne vibracije „stastom i  glasom“ te akordima na klasičnoj gitari. Jednako odlični bili su  gimnazijalci Dora Rašan i Benjamin Mihoci, koji su izveli isječak iz komedije „Pandorina kutija“, autora Mire Gavrana.

Iako u početku  sramežljivi, učenici osmih razreda Osnovne škole Prelog potpuno su se opustili i razgalili kada se pojavila Tanja Baksa, prof. njemačkog jezika u SŠP-u, te ujedno i licencirana trenerica plesa, koja ih je pozvala da s njom zaplešu salsu. Brzo su svi skupa uhvatili ritam i fantastično se rasplesali.

Veselo i zabavno bilo je do samog kraja, a uživali su i ravnatelji obje škole, Nina Lesinger i Tomislav Gregur, koji nisu krili zadovoljstvo što su uspjeli objediniti mladost Preloga na ovako simpatičan način.

Glavni  organizatori susreta od strane učenika Srednje škole Prelog bili su učenici 2. razreda gimnazije, dok su koordinatorice cijele manifestacije Srednje škole Prelog bile Nataša Sakač, knjižničarka SŠP-a, Tanja Lilić, pedagoginja i Željka Ivančok Varga, prof. hrvatskog jezika.

Napisala: Sanja Pigac

Foto: Srednja škola Prelog