Kruha, igara, priča i zabave!

Autor: Đurđica Katanec, 25. 5. 2015.

Svega je toga bilo prošlog vikenda na (usprkos vremenu) odlično organiziranim Drofskim igračama....

U skladu s našom dobrom tradicijom što se tiče promocije međimurskog turističkog sektora i usavršavanja kompetencija strukovnih zanimanja, prošlog su vikenda održane „Drofske igrače“.

Radi se o projektu koji je (na Javni poziv Ministarstva turizma) kandidirala Ivana Martinec, naša mlada, ambiciozna i energična profesorica ekonomske i turističke grupe predmeta.

Tako su „Drofske igrače“ od resornog Ministarstva dobile 15 tisuća kuna, što je maksimum koji se daje po projektu i zahvaljujući tim sredstvima održan je još jedan projekt SŠ Prelog.

Iako je bilo predviđeno da se odvijaju uz rijeku Dravu kod Preloga, na prostoru Nautičkog kluba „Labud“ Prelog, „Drofske igrače“ na kraju su zbog kiše održane u sportskoj dvorani hotela Panorama (hvala vlasnicima na besplatnom terminu za dvoranu i popratnim tehničkim sitnicama:-)

Već smo pisali o sastavima ekipa pa pogledajmo kako je to izgledalo.

GALERIJA SLIKA

S puno žara natjecatelji su prionuli osvajanju titule najboljih u ukupno devet disciplina:  nošenja korpe na glavi, trčanja i skakanja u vrećama, nošenja jajeta u kuhači, potezanja užeta, utrke živih tačaka, ružđenja kuruze, skoka u dalj s mjesta i školice. Planiralo se odmjeriti snage i u pračkanju, ali u zatvorenom prostoru ipak se od toga na kraju odustalo.

Kuhari, hotelijeri, slastičari i pekari SŠP-a pobrinuli su se za „Starinsku užinu“. Ukratko, nismo bili gladni, štoviše, teško smo punih želuca "ružđili kuruzu":-)

Cijela manifestacija bila je popraćena i s nekoliko prigodnih radionica.  Tako su učenici Sara Štampar, Nives Hošnjak, Igor Horvat i Lovro Rašan, sa prof. Mišom Rašanom prezentirali neke od znanstvenih radova SŠP-a: „Istraživanje učestalosti djeteline s četiri lista na području rijeke Drave“, „Beskralježnjaci iz sedimenta dna rijeke Drave te procjena kvalitete vode pomoću ključeva“, „Morfometrijakebrača“ „Grizotine dabra“, „Čime se hrane pastrve u drenažnom kanalu HE Dubrava“.

Hotelijerke Lana Žvorc, Ivana Višnjić i Sabina Kolenda s prof. Sanjom Pigac pripremile su turistički štand škole na kojem su se mogle pogledati fotografije, dokumentacija i prezentacije vezane uz projekte koje su u sklopu turističkih predmeta do sada radili, poput „Gastromanije“, „Međimurske svadbe“, Uskrsne događalice i dr. te prezentacije Vježbovnih tvrtki Srednje škole Prelog, koje se provode u sklopu ekonomskog usmjerenja škole.

Na druženje i zabavu smo pozvali i Comeniusovce na čelu s Majom Lesinger iz Knjižnice i čitaonice Grada Preloga koja je svim prisutnima ispričala legendu o priločkom Pesjaneku.

U organizacijskom odboru cijele manifestacije bili su učenici Filip Balog, Karmen Varga, Monika Kardoš, Laura Štefulj, Sabina Vojković, Emil Janković, Ivan Vurušić i Lovro Levačić.

Najbolji su bili pripadnici Crnog tima: Filip Balog, Petra Gudlin, Jurica Vugrin, Martin Slaviček, te Vita Kukolj.

Drugo mjesto osvojio je Plavi tim: Boris Balog, Lara Božek, Vlado Turek, Valentina Ekart i Nela Kovačić.

Treći je bio Crveni tim: Martin Mlinarić, Patricija Živolić, Kristina Jančec, Lovro Rašan i Saša Mlakar.

Četvrto mjesto osvojio je Žuti tim: Bernard Matijević, Jurica Jurčec, Đurđica Katanec, Karlo Rođak i Margareta Sinković.

Peto mjesto osvojio je Zeleni tim u sastavu Patrik Šimunić, Ivan Židov, Jelena Bartolić, Lorena Habola i Greta Mikec.

Šesto mjesto osvojio ne Naranđasti tim u sastavu: Karlo Kivač,  Kristina Živolić, Gordana Žugec i Tom Novak.

Ipak, ipak, mora se spomenuti da smo svi rasturali nekako podjednako u svim disciplinama :-p Čestitke pobjednicima i svim natjecateljima, mladoj profesorici na izvrsnoj organizaciji!

Zahvaljujemo i sucu Nikoli Talanu koji je često progledao kroz prste;-)

Pratite "Drofske igrače" od začetka ideje do realizacije ovogodišnjih i planiranja budućih igara na: