„ČITANJEM DO ZVIJEZDA“ IDE DALJE

Autor: Željka Ivančok Varga, 27. 11. 2016.

U petak, 25. studenoga, bili smo dio Nacionalnog kviza u kreativnosti i znanju…

Naših 17 učenika sudjelovalo je u kvizu „Čitanjem do zvijezda“ koji je u cijeloj Hrvatskog započeo u petak  točno u podne i trajao je 40 minuta. U kabinetu informatike učenici su rješavali 50 vrlo detaljno sastavljenih  pitanja iz dviju zadanih knjiga: J. W. Goethe, Patnje mladog Werhera te Anonimna autorica, Dnevnik jedne narkomanke.

Dakle, ovo natjecanje je obuhvaćalo dva dijela - kviz znanja i izrada multimedijskog uratka. Što se tiče kviza znanja, po isteku predviđenog vremena, provedbeno povjerenstvo je objavilo u popodnevnim satima bodovni prag koji je potreban da bi se učenici plasirali na županijsku razinu. Stoga zadovoljno možemo reći da se 11 naših natjecatelja plasiralo dalje, a to su učenici 1.G, 1.SK, 2.EK, 3.G i 1.THK razreda: Edo Milinović, Nika Sraka, Tanja Novak, Ana Marija Bogomolec, Željka Čižmešija, Elena Varga, Elena Hunjadi, Kristian Čurila, Andromeda Šlibar, Julia Jelena Toplak i Anja Najman.

S obzirom na to da su učenici uz vlastitu pripremu odradili i dva tzv. pripremna kviza koje je pripremila njihova mentorica Željka Ivančok Varga, vjerujemo da je ovako dobar rezultat potvrda predanog rada te nagrada onima koji su uložili puno svog slobodno vremena u čitanje. Trud se isplatio, a pred njima je još ozbiljniji angažman pa s pripremama i detaljnim čitanjem nastavljaju i dalje.

Što se tiče drugog dijela natjecanja, od 17 prijavljenih multimedijskih uradaka osvojili smo 4. mjesto i jedina smo srednja škola iz Međimurske županije koja je sudjelovala u ovom natjecanju. Dakle, pohvaljujemo i čestitamo knjižničarki, Nini Strahija te maštovitom timu koji je sudjelovao u izradi multimedijskog uratka, a to su učenici 1.G razreda: Nika Sraka, Nika Hoblaj, Edo Milinović, Marta Bašnec i Julija Zvonar.

Veliko hvala upućujemo članicama povjerenstva te organizacijskog odbora – Danijeli Naranđa, Nataši Sakač i Meliti Pesek.

Čestitke natjecateljima i sretno na sljedećoj razini!

Pogledajte naš multimedijski uradak na linku https://youtu.be/FaJYAbayKeg