TULUM SLOVA U OŠ PRELOG

Autor: Željka Ivančok Varga, 21. 3. 2018.

Posjetili smo osmaše OŠ Prelog i zajedno tulumarili u njihovoj školskoj knjižnici!

S obzirom na to da se u našoj školi potiče vertikalna suradnja kao jedan od bitnih indikatora kvalitete obrazovanja, odlučili smo nastaviti ovakav oblik suradnje i u sklopu projekta „Tulum slova“  kako bismo naše druženje s preloškim osmašima pretvorili u tradiciju. Dakle, glavni akteri bili su učenici 2. G razreda: Ana Marija Bogomolec, Mirna Tomljanović, Julija Zvonar, Željka Čižmešija, Edo Milinović, Nikola Mikić te Helena Hegeduš iz 1.G razreda.

Nakon toga slijedio je naš nastup u kojem smo predstavili autore i književna djela na neobičan način što je izazvalo smijeh i oduševljenje prisutnih učenika. Nakon naše izvedbe razmijenili smo iskustva, odgovorili na brojna pitanja radoznalih osmaša i naravno, pozvali ih da nam se pridruže u pjesmi. A zatim su se pojavili gosti iznenađenja – simpatični prvašići sa svojim učiteljem Vilimom Matulinom. Veseli i nasmiješeni pozdravili su nas pjesmom i tako je završilo još jedno druženje ljubitelja knjige i čitanja. Kao što možete zaključiti, opet je bilo smijeha, prijateljskih zagrljaja, a navirivala su i brojna sjećanja. Dakle, svako je naše druženje poput čarolije. Uvijek se nešto zanimljivo dogodi i s ljudima i s knjigama – prepoznavanje, razumijevanje, otkrivanje novoga i nepoznatoga, a katkad staroga i poznatoga. Naravno, za naš originalan nastup pobrinule su se knjižničarka Nataša Sakač te naša profesorica Željka Ivančok Varga. Veselimo se ponovnom susretu!“

Tekst: knjigoljupci iz 2.G