UČENICI NAŠE ŠKOLE U 4 DISCIPLINE SUDJELOVALI NA DRŽAVNOM NATJECANJU WORLD SKILLS CROATIA

Autor: Željka Ivančok Varga, 2. 4. 2019.

Svoju izvrsnost dokazali smo na prvom državnom natjecanju ovakve vrste...

U Zagrebu se održalo Državno natjecanje učenika srednjih strukovnih škola World Skills Croatia. Po prvi put u našoj zemlji u ovakvoj formi natjecanja učenici su odmjeravali snage u više od četrdeset disciplina u razdoblju od 26. do 28. ožujka.

Naši učenici predstavljali su boje Srednje škole Prelog u 4 discipline.

Najbolji plasman ostvarili smo u disciplini Poduzetništvo- učenici Kristian Kolar, Neven Ovčar i Tena Treska su pod mentorstvom prof. Mirele Petković postali viceprvaci Hrvatske!

Mateja Levačić i Tena Kolarić predstavljale su nas u disciplini Smotra radova učenika s teškoćama gdje su sa svojom mentoricom Anicom Naranđa organizirali «čajanku» pomoću restauriranih starih predmeta na zadanu temu očuvanja kulturne baštine pod nazivom „Dašak modernog na tradicionalan način“. Veliku ulogu odigrala je i naša bivša učenica, a sada pomoćnica u nastavi Dijana Režek, svojom donacijom starih predmeta te brojnim idejama kojima je pomogla u realizaciji simpatične „čajanke“.

Mihael Mesarić s mentorom Krunoslavom Tilošancom već je najbolji učenik kuhar u Međimurju, a sada je zamijećen i u ostatku Hrvatske. Njegov menu od nekoliko slijedova plijenio je pažnju posjetitelja i gostiju.

Učenice 4.EK razreda Ena Golubić, Tea Novak i Lucija Šalamon (mentor Tanja Gregur) svoju su vježbeničku tvrtku Eko- zona d.o.o. predstavile na Sajmu i smotri vježbeničkih tvrtki te privukle pažnju čak i predsjednice RH Kolinde Grabar-Kitarović.

Zahvaljujemo svim profesorima koji su na bilo koji način pomogli u pripremi i provođenju ovog velikog natjecanja.

Ponosni smo na naše kreativne i poduzetne te nadasve vrijedne mlade ljude koji spremno kreću u novo razdoblje života nakon što završe svoje srednjoškolsko obrazovanje.

Želimo im svu sreću!

Ukupno: 15320993