MEĐUNARODNO PREDSTAVLJANJE ŠKOLE

Autor: Đurđica Katanec, 20. 11. 2023.

Prošlog tjedna u Litvi je održan 36. AEHT, međunarodna konferencija i natjecanje turističko ugostiteljskih škola iz cijele Europe. Tijekom manifestacije održana je i Generalna skupština organizacije kojoj su prisustvovali desetci predstavnika članica.  Na Skupštini se razgovaralo o svemu što je ta ugledna međunarodna organizacija napravila unatrag godinu dana, te o njenim planovima za iduću godinu. Članice organizacije mogle su predstaviti svoje projekte i posebne uspjehe svojih škola i  fakulteta.

Predstavnici SŠP-a na Skupštini bili su ravnatelj Tomislav Gregur te Sanja Kovačić, prof. koja je imala čast i priliku predstaviti riječju i prezentacijom brojne aktivnosti Srednje škole Prelog, te reći nekoliko riječi o samom Prelogu i Međimurju.

„Srednja škola Prelog nalazi se u Međimurskoj županiji na sjeveru Hrvatske u gradiću Prelogu, poznatom po dobro razvijenom gospodarstvu i prirodnim ljepotama. Posebno smo poznati po visokoj senzibilnosti u području održivog razvoja. Škola je osnovana 1999. godine, a naglasak u njenom radu je na projektnoj nastavi i međunarodnoj suradnji. Mnoge projekte sami osmišljavamo, a uključujemo se i u razne projekte na lokalnoj, nacionalnoj i međunarodnoj razini. Posebno puno radimo u okviru Erasmus programa, zahvaljujući kojima smo educirali desetke učenika i nastavnika diljem Europe. Ponosni smo što smo unatrag tri godine dio EU projekta ReCeZa - Regionalni centar Zabok zahvaljujući kojem smo mogli usavršavati mnogo praktičnih vještina kroz niz edukacija u Hrvatskoj, te prestižnim europskim školama, sudjelovati u razvijanju novih nastavnih programa, manifestacija i događanja i općenito podignuti strukovno obrazovanje na višu razinu.“ – kazala je među ostalim na engleskom jeziku prof. Kovačić u svom izlaganju, nabrojavši i cijeli niz drugih projekata u koje je škola uključena te zaključila – „Naše ključne prednosti su marljivi učenici i entuzijastični profesori. Naši učenici lako se zapošljavaju, a oni koji nastavljaju školovanje upisuju željena sveučilišta. Za nas kažu da smo „mala škola velikog srca“. Vrlo smo optimistični, volimo učiti i postizati uspjehe. Ono čemu trenutno najviše težimo je dogradnja i rekonstrukcija škole. Kad je realiziramo samo nebo bit će nam granica u radu i rezultatima.“