NASTAVA NA DALJINU - NOVA OBAVIJEST

Autor: Željka Ivančok Varga, 24. 3. 2020.

Novi nastavni sadržaji putem medija…

Dragi učenici, cijenjeni roditelji!

S obzirom na situaciju u kojoj se trenutno nalazimo zbog pandemije, željeli bismo vas pozvati na strpljenje, ustrajnost i zajedništvo kako bismo svi ostvarili planirane odgojno-obrazovne ishode putem nastave na daljinu.

Nastavnici i stručni suradnici osposobljeni su za održavanje online nastave i zasad se ona odvija vrlo uspješno.

Od ponedjeljka, 23. ožujka 2020. godine učenici srednjih škola (od 1. do 4. razreda) imat će mogućnost pratiti nastavne sadržaje u obliku videolekcija i online i putem RTL2 programa u vremenu od 8 do 12 sati.

Za vas, dragi maturanti, predlažemo da u pripremi pisanja eseja pratite i stranicu www.jezik.hr  našeg Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje kako biste otklonili sve moguće jezične pogreške uz korisne jezične savjete. Naime, Institut je pripremio nekoliko videomaterijala najčešćih jezičnih pogrešaka koje čine maturanti pri pisanju eseja te kako ih izbjeći.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja aktiviralo je i krizne timove za psihološku podršku koji su spremni pružati telefonsku i online podršku svim učenicima, učiteljima i njihovim roditeljima koji trebaju pomoć.
Također, objavljeni su i savjeti za učenike i odrasle Društva za psihološku pomoć koje možete pronaći na poveznici - https://skolazazivot.hr/podrska-nakon-teskog-dogadaja/ ili se obratitite našoj pedagoškoj službi na e-mail: ssppedagog@gmail.com.

Sigurnost i zdravlje su nam najvažniji, stoga vam svima želimo da ostanete zdravi i budete  podrška jedni drugima u ovim izvanrednim okolnostima. Također smo uvjereni da ćemo iz ove situacije izaći povezaniji, sigurniji, spremniji i vještiji nego ikada prije.

Za sve informacije pratite našu službenu internetsku stranicu ili pak Facebook stranicu!

Ostanite i dalje tako vrijedni i marljivi!

Ravnatelj: Tomislav Gregur

Ukupno: 15320966