PJEŠAČI I BICIKLIRAJ TE BOLESTI PREVENIRAJ!

Autor: Željka Ivančok Varga, 27. 9. 2021.

Tradicionalna biciklistička tura u organizaciji HZJZ-a…

U srijedu, 22. rujna 2021. učenici 2.G razreda – Leo Golubić, Lovro Hlišć i Marko Režek sudjelovali su u biciklističkoj turi koja povezuje tri međimurska grada. Biciklistička tura u duljini od 48 kilometara započela je u Prelogu, krenula prema Murskom Središću, a završila je u Čakovcu. Učenicima se pridružio i prof. Mišo Rašan.

Okupljene bicikliste u  Prelogu pozdravili su ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije, dr.med.spec. Marina Payerl-Pal, predsjednik Zajednice sportskih udruga i Saveza Međimurske županije Mato Kljajić, gradonačelnik grada Preloga i saborski zastupnik Ljubomir Kolarek i zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec, koji je svim biciklistima poželio sreću. Događaju je prisustvovao pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo, poljoprivredu i turizam Darko Radanović te pročelnica Upravnog odjela za civilno društvo, ljudska prava i sport Maja Odrčić Mikulić.

Ovom hvalevrijednom akcijom bile su naglašene poželjne navike redovite tjelesne aktivnosti kao neophodnog čimbenika unapređenja i očuvanja zdravlja ljudi promovirajući biciklizam i pješačenje koji su primjereni za osobe svih dobnih skupina. Biciklijada se odvijala pod motom „Pješači i bicikliraj te bolesti preveniraj“. Djelatnici Policijske uprave Međimurske te volonteri Gradskoga društva Crvenog križa Čakovec vodili su računa o tome da svi biciklisti dođu sretno na cilj, a nakon kratke stanke i zakuske biciklisti su krenuli prema Čakovcu. Biciklistička tura je završila na SRC Mladost gdje su sudionike dočekali predstavnici Zajednice sportskih udruga i Saveza Međimurske županije te predstavnici Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije.

Na prostoru SRC-a Mladost biciklisti su se kratko odmorili i potom se vratili svojim kućama. Svaka čast našoj trojici najodvažnijih i prof. Rašanu!