„OŽIVI TRADICIJU“

Autor: Željka Ivančok Varga, 10. 10. 2021.

S natjecanja se vratili s odličnim rezultatima...

„Oživi tradiciju“ naziv je natjecanja koje je organizirano u petak, 1. listopada u okviru projekta ReCeZa (Regionalni centar Zabok). Natjecanje je održano u Termama Tuhelj, a uključivalo je četiri discipline. Naši predstavnici nastupali su u svim disciplinama i vratili se s odličnim rezultatima.

- disciplina: Zdravstveni turizam moje regije, povezano uz Svjetski dan turizma (prezentacija i situacijska pitanja) – učenica 4. razreda turističko hotelijerskih komercijalista Magdalena Deban osvojila je  1. mjesto. Mentorica joj je bila Marina Branilović, prof.

- disciplina: utrka konobara, posluživanje vina i glavnog jela – učenik 3. razreda konobara Luka Tomašić  osvojio je 1. mjesto. Mentorica mu je bila Ivana Martinec Novak, prof.

- disciplina: Prigotavljanje glavnog jela za 4 osobe – učenik 3. razreda kuhara Fran Slamek, osvojio je 3. mjesto. Mentor mu je bio Krunoslav Tilošanec, strukovni učitelj kuharstva.

- disciplina:  Prigotavljanje regionalne/tradicijske slastice – učenica 3. razreda slastičara Sara Bočkor osvojila je 4. mjesto. Mentor joj je bio mentor Vlado Turek, strukovni učitelj slastičarstva.

Učeničke uratke vrednovala su povjerenstva sastavljena od predstavnika Termi Tuhelj (Biserka Švigir, Marko Futivić, Mirko Ljubić i Petar Horvat), hotela Kaj iz Marije Bistrice (Danijela Vitez), hotela Sheraton iz Zagreba (Josip Hodak) te Ekonomskog fakulteta iz Zagreba (Ema Rogić, Danijela Ferjanić Hodak i Oliver Kesar).

Uz učenike SŠ Prelog natjecali su se i učenici iz ostalih škola uključenih u projekt; Srednje škole Zabok, Gospodarske škole Varaždin te Turističko – ugostiteljske i prehrambene škole Bjelovar.

Ovo natjecanje bilo je prvo je u organizaciji Regionalnog centra Zabok, a cilj mu je bila prezentacija učeničkih znanja, vještina i sposobnosti poslodavcima i javnosti, kao i prezentacija zanimanja u sektoru turizma i ugostiteljstva. Bila je to ujedno i priprema za veća i kompleksnija natjecanja koja slijede u sklopu projekta ReCeZa.

Tekst: Sanja Kovačić