LJUBAV SPOJILA DVIJE ŠKOLE

Autor: Željka Ivančok Varga, 12. 2. 2023.

Povodom Valentinova...

„Vaša je partnerica onakva kako se Vi odnosite prema njoj. Kada partnericu obaspeš poštovanjem, kada vjeruješ u nju, ona osjeti samopouzdanje, a kada je podcijeniš, ona se osjeti jadnom i beznačajnom.“ Citat je to iz komedije „Lutka“ autora Mire Gavrana u kojoj androidna lutka ukazuje muškarcu na propuste koje je činio s bivšom partnericom. Priča poziva na uzajamno razumijevanje žena i muškaraca te osvještavanje da se stvarni muško-ženski odnos ne može zamijeniti ni virtualnom ni kupljenom ljubavlju.

Ulomak iz te međunarodne uspješnice velikog i svjetski omiljenog hrvatskog književnika  izveli su u srijedu, 8. veljače u dvorani Srednje škole Prelog  gimnazijalci Sara Mikec i Erik Fundak, pod režiserskom palicom Željke Ivančok Varga, prof. hrvatskog jezika. Predstava je izazvala veliku pozornost mlade publike u kojoj su bili učenici osmaši iz Osnovne škole Prelog te dio učenika Srednje škole Prelog ( 3. i 4. razred gimnazije). Okupili su se kako bi zajedno obilježili Valentinovo, poznato i kao Dan zaljubljenih.

Srednja škola Prelog unatrag desetak godina njeguje obilježavanje tog dana projektom Festival ljubavi čiji je cilj druženje učenika dviju škola, upoznavanje te međusobno zbližavanje i učenika i nastavnika kroz prigodni edukativno - zabavni program.

Osim predstave, učenici SŠ Prelog sa svojim su nastavnicama za osmaše pripremili i glazbeni program koji su izvele članice školskog zbora SŠP-a. U koreografiji Tanje Baksa, prof. plesala se i bachata, poznata kao ples ljubavi i romantike.

A kako to uvijek biva kad je SŠ Prelog u pitanju, bilo je i pregršt prigodnih slastica, zalogajčića i bezalkoholnih koktela koje su pripremili budući ugostitelji sa svojim nastavnicima iz ugostiteljstva (A. Naranđa, M. Štajerec i V. Turek) i prehrane (S. Janković, J. Kalšan, J. Poljak i G. Žvorc), dok se nastavnik Zoran Tomašić s učenicima pobrinuo da sve bude prigodno posluženo i dekorirano. Uz spomenute učenike i nastavnike cjelokupni projekt koordinirale su knjižničarka Nataša Sakač, pedagoginja Tanja Lilić te profesorice Željka Ivančok Varga i Sanja Kovačić, dok je program vodio gimnazijalac Nikola Srpak, dok je tehnička podrška bio gimnazijalac Lovro Hlišć.

« Svibanj 2024 »