Srednja škola Prelog obilježila Svjetski dan turizma

Autor: Tomislav Mihalic, 2. 11. 2012.

Svjetski dan turizma, 27. rujna, ni ove godine u Srednjoj školi Prelog nije prošao nezapaženo.

Tako su učenici turističko - hotelijerskog usmjerenja potpomognuti gimnazijalcima, u sklopu turističke grupe, koju vodi Sanja Pigac, prof.  pripremili veliki prigodni pano u holu školu na kojem su podsjetili što je bila misija i vizija ovogodišnjeg obilježavanja tog značajnog dana. S obzirom da je ovogodišnja tema bila Turizam i održiva energija: jačanje održivog razvoja, djeca su podsjetila kroz niz praktičnih primjera što je to održivi razvoj i kako svi skupa u okviru turizma i ugostiteljstva, ali i u svakodnevnom životu možemo doprinijeti očuvanju naše planete i njenih energetskih izvora.

Na velikom ekranu koji se nalazi u holu škole prikazivala se prezentacija turističke grupe na temu Zaštićeni dijelovi prirode u Međimurju. Izvor podataka za prezentaciju učenicima  i njihovoj  mentorici bila je web stranica  Javne ustanove za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima na području Međimurske županije.

Kruna obilježavanja Svjetskog dana turizma za učenike Srednje škole Prelog bio je zajednički stručni izlet u Opatiju, u subotu, 13. listopada ove godine. Učenici koji slušaju predmet Osnove turizma i Organizaciju poslovanja  poduzeća u ugostiteljstvu posjetili su četiri opatijska hotela s 4 i 5 zvjezdica kako bi se upoznali s njihovim organizacijskim ustrojem. U sklopu izleta prošetali su i poznatom opatijskom šetnicom, a u poslijepodnevnim satima posjetili su i grad Rijeku.

Riječi su ipak suvišne kad vam nudimo prezentaciju uz koju ćete uživati kao da ste bili s nama na najljepšoj šetnici u Hrvatskoj.

Sanja Pigac, prof.

Priloženi dokumenti: