Mjesec hrvatske knjige

Autor: Tomislav Mihalic, 2. 11. 2012.

Mjesec hrvatske knjige u našoj je školi započeo književnom radionicom u sklopu projekta Uz domino efekt do epidemije čitanja. U petak navečer samo su odvažni i učenici željni avanture ušli u školsku knjižnicu i, moramo priznati, vrlo hrabro prihvatili izazove koji su im se nudili nakon što su pročitali lektiru po njihovoj želji, roman Trinaest malih plavih omotnica.

Zahvaljujemo knjižničarki Nataši na ne znamo čemu sve ne, našim dragim slastičarima na slatkim i ukusnim kockicama i trokutićima na tanjuru.

Radionica je počela u 18 sati. Dva i pol sata trajalo je naše druženje, a kako je bilo otkrit će vam komentari učenika koji su sudjelovali.

Radionica je bila super. Svidjeli su mi se zadaci za  rad po grupama, a osobito zadaci za „rad na terenu“. Jedina zamjerka je nedostatak knjiga pa ju ni ja nisam stigla detaljno pročitati, ali zato jedva čekam sljedeći naslov i ponovno druženje petkom!

TIHANA BALENT

Bilo je jako zanimljivo, posebno nam se sviđao način obrade knjige.  Nismo požalili što smo došli. Kolači su bilo jako fini J

MESARIĆ LUKA I MIRAN HOBLAJ

Radionica je u petak bila odlična. Svidjela mi se organizacija, opušten ugođaj, bilo je i smijeha, ali i ozbiljnog analiziranja književnih tehnika. Smatram da je to bilo kvalitetno provedeno vrijeme! Obavezno dolazim na sljedeći susret s knjigom!

MARGARETA SLAVIČEK

Zajednička večer čitanja bila je zabavna, poučna i uzbudljiva. Najzabavnije mi je bilo  prepričavanje  avanture koju su doživjele moje prijateljice upisavši se u grupu pustolova. Jedino mi je žao što nisam stigla pročitati knjigu u cijelosti pa nisam mogla sudjelovati u komentiranju nekih elemenata. Jedva čekam da profesorice iz hrvatskog podijele novi zadatak. Nova knjiga – novi izazov!

JOSIPA GOLOMBOŠ

Patricija ,  prijateljica iz razreda i ja bile smo u grupi pustolova te smo pokušale doživjeti ono što i Ginny u romanu. Bilo je napetosti, straha, nesigurnosti, smijeha, žurbe, trčanja, zapisivanja,… ukratko jedno ludo proživljeno vrijeme, ali i zanimljivo iskustvo. Stoga preporučamo svima koji vole čitati da nam se pridruže.

PATRICIJA FURDI I MAJA KAVRAN

Književna večer nam je prikazala nešto novo, neočekivano i zanimljivo. Bilo je zabavno i poučno sudjelovati i mislim da nam je upravo takav sadržaj potreban jer će nam lektiru prikazati na bolji način i čitanje će nam postati lakše i primamljivije.

KRISTINA VRBANEC

Radionica mi se jako svidjela! Drago mi je što sam to vrijeme provela uz knjigu i druženje. Usput sam shvatila da je vrlo korisno čitati knjigu i voditi bilješke o pročitanom jer zapravo tada zapisujemo citate koji nam se sviđaju i koje ćemo možda u nekim situacijama i iskoristiti.

STELA KRUŠELJ

Na radionici u petak je bilo odlično. Svi su bili opušteni, nasmijani, otvoreni, te profesoricama nije trebalo dugo da nas potaknu na razgovor, na iznošenje naših stavova, mišljenja o knjizi...Uz rad po grupama smo knjigu doživjeli na mnoge načine i proučavali smo utjecaj umjetnosti na radnju, naglasili smo prednosti i nedostatke knjige, a i na kraju samu osobnost glavne junakinje. Kao što sam već rekla, bilo je odlično, zanimljivo, zabavno, te nestrpljivo čekam novu knjigu i novu radionicu. :)

ELENA BERMANEC

Odlično provedeno vrijeme u petak navečer! Bilo je zabavno, svi smo se uključili u diskusiju, a teme koje smo obrađivali svima su se dopale, bile su edukativne i zanimljive. Drago mi je što ćemo svaki mjesec imate ovakve radionice. Proširuju nam vidike, pomažu nam razvijati kritičko mišljenje i potiču nas na čitanje. Znatiželjno čekam sljedeću radionicu i nadam se da će se još više čitatelja uključiti u nju.

LEONA KRUŠELJ

Ovo je tek početak naših druženja. S idućom ćemo radionicom ispratiti Mjesec hrvatske knjige. Bit će to u četvrtak, 15. studenog, također u školskoj knjižnici.

Ulaznica za taj susret bit će potvrda o pročitanom romanu Uvod u fiziku katastrofe (Marishe Pessl). Krenite na posao!

prof. Željka Ivančok Varga i

prof. Đurđica Katanec