Svjetski karneval u u SŠ Prelog

Autor: Đurđica Katanec, 18. 2. 2015.

Ovogodišnje biranje naj maske najbolje do sad!

U najluđem danu godine priuštili smo si putovanje oko svijeta u manje od sat vremena. Nezaboravno putovanje uz ritmove, običaje, nošnje, mirise i  okuse nama egzotičnih zemalja.

Katarci (4.G) su našu školu konačno učinili bogatom pa smo sad, barem što se tiče kreda i WC papira, jedno vrijeme mirni.

Meksikanci su otkačen narod – mitili su žiri tortiljama i tekilom (sram ih bilo!). I mislite da nisu uspjeli? Meksička ekipa iz 4. THK pokupila je samo simpatije, a ekipa iz 1. razreda kuharskog smjera I. nagradu! Posebno čestitamo razredniku Stjepanu Trstenjaku na impozantnom performansu :-)

Havajci (2.EK) su nam pomalo išli na živce – podsjetili su nas kako je tamo negdje daleko prekrasno, a nikako da si priuštimo to putovanje. Ipak, cure (i dečki) su izgledale fantastično i osvojile su II. nagradu.

3.THK razred nas je sa svojom razrednicom Jelenom Bartolić  bez po˝ muke poveo na irske proplanke.

Španjolke (3.PKS1) su skoro vatreno zaplesale flamenco, ali je Valent, jedini dečko u razredu, počeo svirati pjesmu za koju nisu uvježbali koreografiju. Šalimo se. Osvojili su III. nagradu!

Prestrašili smo ih se. Sa strahopoštovanjem. Oni su ipak obitelj Corleone. (3.SK)

Miroljubivi indijanci (1.SK s razrednicom Željkom Ivančok Varga) su nas na našem području pokušali vratiti u razdoblje suživota s prirodom. Ili su ipak osvajali naš teritorij?

Najviše su od svih životnu radost slavili dečki aus Tirol (4.EK). Obzirom na brzinu ispijanja krigle, vjerujemo (nadamo se) da se umjesto pive u kriglama pjenio gazirani sok ;-)

Za ugodno putovanje su bili zaslužni učenici Dora Rašan i Filip Balog koji su nas vodili kroz program. Žiriju (Anica Naranđa, Anica Čerepinko, Josipa Vuković, Vlado Turek) ćemo za sve dobivene tortilje i plave kuverte pregledati kroz prste i reći da su pošteno odradili svoj posao jer zaista nije bilo lako ikoga izdvojiti.

I profesori su bili u akciji…

Za organizaciju cijele manifestacije su zaslužne knjižničarka Nataša Sakač i pedagoginja Tanja Lilić koja je ujedno i idejni pokretač ovogodišnje nešto drugačije manifestacije koja je bila odlično prihvaćena od strane učenika i profesora. Zajedno smo se potrudili, dobrano nasmijali, međusobno bodrili i naposljetku prenajeli naših srednjoškolskih krafni.

GALERIJA SLIKA

Ukupno: 15320989