Benjamin Mihoci o nastupu na državnoj Smotri LiDraNo

Autor: Đurđica Katanec, 16. 4. 2015.

Benjamin Mihoci (3.G) je sudjelovao na državnoj Smotri LiDraNo održanoj u Šibeniku od 25. do 27. ožujka. Najveću je podršku u razdoblju pripreme i nastupa imao od profesorice i mentorice Željke Ivančok Varga. Donosimo njihove dojmove...

Puni entuzijazma prkosili smo buri i oluji koja nas je pratila tijekom cijelog puta do Šibenika. Društvo u autobusu bilo je raspjevano, pjevalo se s novim prijateljima koje smo pokupili u Varaždinu i Jastrebarskom i uz zvukove gitare stigli smo u hotelski kompleks Solaris. Marčanska bura nikako da popusti, ali mi se nismo dali. Čim smo se smjestili u sobe,  jurili smo na poslijepodnevnu probu u dvoranu Ivan u kojoj je nakon večere uslijedilo svečano otvorenje, a naš Benjamin nastupio je u 20,19 minuta. Samouvjereno je vladao pozornicom i ponovo ostvario odličan nastup što su nam potvrdili članovi Državnog povjerenstva na okruglom stolu u petak prijepodne pohvalivši dobru dikciju, odlične prijelaze sa standardnog na zavičajni idiom te zavidnu boju glasa. Naši prijatelji iz Tehničke škole Čakovec još jednom su potvrdili da su nenadmašivi i njihov nastup gledali smo ponovo u petak na završnom druženju. Na kraju možemo samo reći da nam je sudjelovanje na državnoj smotri Lidrano u Šibeniku donijelo nova prijateljstva, nezaboravno iskustvo, prelijepe uspomene, puno novih spoznaja ali i poticaj da i dalje razvijamo interes za literarno i dramsko – scensko stvaralaštvo, podijelila je s nama mentorica Željka.

Evo kako je svoje prvo državno natjecanje na LiDraNu doživio Benjamin:

Prekrasno! Tako najkraće mogu opisati vlastiti doživljaj državne smotre LiDraNo.
Ja sam nastupao prvog dana što mi je prvotno bio šok, no kasnije sam shvatio kako je to za mene zapravo bilo olakšanje jer sam se ostatak Smotre mogao bezbrižno odmarati uz razgovor sa sudionicima iz svih krajeva Hrvatske te mediteransku klimu.
Komentari Državnog povjerenstva u vezi mog nastupa bili su uglavnom pozitivni uz omanje primjedbe na izgovor pojedinih riječi.
Sam Šibenik, nažalost, nisam vidio, ali vjerujem kako će za to biti prilike.
Dakako, zahvaljujem se svojoj mentorici prof. Željki Ivančok Varga što me dovoljno dobro pripremila da se plasiram na državnu razinu i što je cijelo vrijeme bila uz mene te mi bila najveća moralna potpora.

Čestitamo vam na velikom uspjehu, ponosni smo na vas!