Naša ekipa najbolja na Rafting kupu „Mura 2015“!

Autor: Đurđica Katanec, 4. 6. 2015.

Na ruti od Murskog Središća, Paklenice i Podturna pa do Dekanovca od ukupno 17 čamaca, čamac SŠ Prelog bio je najbrži, najspretniji i najljepši:-)

13 kilometara ­raftinga (uz dodatne natjecateljske igre i malo raftinškog graha) + još 12 kilometara raftinga od Murskog Središća do Dekanovca nije bilo lako izdržati. Naša je ekipa od ukupno 100-tinjak sudionika bila najbolja! Čini nam se da su negdje potajno vježbali cijelu godinu, koristile su se teretane i sl. Tako i treba!:-) Jako smo ponosni na vas…

Ekipe koje su sudjelovale na „Rafting kupu Mura 2015.“ bile su: Gimnazija Josipa Slavenskog iz Čakovca, Tehnička škola Čakovec, ETŠ, Gospodarska škola, Srednja škola Prelog, Graditeljska škola, Srednja škola Čakovec, Županija Međimurska, Međimursko veleučilište, Podturen i Dekanovec. U ostalim čamcima bili su službeni HGSS, policija, spasioci i organizatori.

U pobjedničkom čamcu, čamcu naše škole koji je vodio prof. Jurica Vugrin, sjedili su i mučili se i sljedeći članovi posade: Lara Klarić, 3.G; Ivana Oto, 3.G; Stela Krušelj, 3.G; Iva Vuk, 3.G; Stjepan Vargek, 4.G; Josip Mihalac, 4.G; Martin Mlinarić, 4. EK; Boris Balog, 4. EK.

Evo što nam je prof. Vugrin slavodobitno otkrio: „Smatram da je razlog za našu pobjedu jednostavan: poveo sam sa sobom fantastičnu ekipu. Izabrao sam četiri snažna mladića i četiri iznimno motivirane sportašice.

Neki od njih su sudjelovali i u prošlogodišnjem Rafting kupu, pa sam znao da će pobjeda za njih biti jedina opcija. Međusobno smo se bodrili, motivirali, tjerali i nasmijavali.

Djevojke su nam neumorno održavale tempo, a naš skiper Mario nam nije dozvoljavao da usporimo čak ni dok smo bili daleko u vodstvu.
Nakon pobjede u prvoj etapi te nakon što smo se iskazali i u ostalim disciplinama, znali smo da nam u posljednjoj utrci pobjeda nije nužna da bismo sveukupno bili prvi.

Unatoč tome, htjeli smo da ne bude ni trunke sumnje da je Srednja škola Prelog pobjednik ovog Kupa. Ekipe iz drugih škola bile su opaki suparnici, a posebno nas je namučila ekipa iz Tehničke škole. Iscrpljeni, ali sretni, svojoj smo pobjedi stavili točku na i.
"

foto: muralist.hr