Mostovi okruga SŠP

Autor: Đurđica Katanec, 8. 9. 2015.

Provode se zadnje aktivnosti vezane za Erasmus+ projekt TheMobility Bridge financiran sredstvima Europske unije u kojem je sudjelovala i Srednja škola Prelog!

Projekt TheMobility Bridge je most koji povezuje jako puno obala. Povezuje učenike i nastavnike u školama, povezuje škole u Međimurju, škole s inozemnim partnerima, povezuje obrazovne ustanove s tržištem rada, povezuje Europu. Radi se o konzorciju međimurskih škola koji je sklopljen u svrhu odrađivanja stručne prakse u inozemnim tvrtkama.

Ukupno 12 učenika naše škole dobilo je priliku tijekom ljetnih praznika raditi u termama Vivat u Moravskim Toplicama. Od 30.6. 2015. do 24.8.2015. učenici koji se obrazuju za buduće kuhare, konobare i turističko – hotelijerske komercijaliste mogli su vidjeti kako se radi u hotelu s famoznim zvjezdicama br.4! Zajedno s učenicima iz Gospodarske škole Čakovec (smjer kozmetičar i frizer) te Srednje škole Čakovec (smjer fizioterapeut) i jednim mentorom proveli su dva nezaboravna tjedna u Termama Vivat. Radili su 8 sati dnevno a slobodno vrijeme iskoristili su za sadržaje koje nudi hotel – vanjski bazen, termalni bazeni, saune. U slobodnim danima su bili organizirani izleti u Ljubljanu, Maribor i Lendavu pa su učenici  imali priliku malo bolje upoznati našu susjednu  zemlju.

Učenici koji su sudjelovali u projektu: Silvija Košak, Josip Dominić, Kruno Sušec, Josip Bengez, Tea Čavlek, Ivan Čukić, Sabina Kolenda, Matija Golomboš, Velimir Oršuš, Petra Petković, Antonia Vršić i Ivana Vereš. Dvije grupe naših učenika pratile su mentorice Vesna Škvorc i Anica Naranđa, a projektna koordinatorica je Kristina Jančec.

Srednja škola Prelog s projektima nastavlja i ove školske godine! Odobren nam je projekt pod nazivom go4eXperience u okviru kojeg će učenicima biti omogućene dvotjedne prakse u Sloveniji, Latviji, Njemačkoj i Francuskoj…

no o tome više u narednim danima kada će nam i sudionici u TheMobility Bridge projektu ispričati svoja iskustva.

Tekst: Kristina Jančec, prof.

Eto, Europa nam otvara vrata, a na nama je da iskoristimo sve dobro što nam je ponuđeno. Čestitamo na dragocjenim iskustvima iz prošlogodišnjeg projekta, ali isto tako i čestitamo kolegicama Jančec i Bartolić na sjajno odrađenom poslu oko ovogodišnjeg projekta i svim sredstvima koje su uspjele "povući" za kvalitetan i vrhunski rad naših budućih ugostitelja. Go Srednja škola Prelog, go! ;)