Svi detalji o projektu godine...

Autor: Đurđica Katanec, 20. 9. 2015.

Ne znam jeste li znali da smo iznimno uspješni u provođenju europskih projekata i da nam je Agencija za mobilnost i programe EU u lipnju ove godine dodijelila sredstva za projekt go 4eXperience u vrijednosti 86.162.00 Eura.

Projekt je namijenjen mobilnosti učenika i osoblja u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju. Drugim riječima, 40 će se naših učenika zu pratnju 6 profesora iskušati u praktičnom radu u 4 europske zemlje:

Murska Sobota, Slovenija
Lycée Professionnel Jean Capelle, Bergerac, Francuska
Barkava Professional Secondary school, Madona, Latvija
Kroatische Wirtschaftvereinigung e.V (KWVD)/Hrvatski gospodarski savez, Frankfurt, Njemačka

Učenici će obavljati stručnu praksu od 80 radnih sati u navedenim partnerskim tvrtkama.

Prošlog su tjedna održane tri pripremne radionice za učenike koji se planiraju prijaviti na projekt. Zainteresirano je stotinjak učenika! Naravno, zašto ne?

Za prijavu na stručnu praksu potrebno je:

1) isprintati i popuniti dokumente

sa stranice http://ss-prelog.skole.hr/ERASMUS/Go4eXperience.

2) izraditi Europass CV na stranici https://europass.cedefop.europa.eu/editors/hr/cv/compose

(popuniti osobne podatke, spremiti ih, učitati i poslati na email adresu kristina_jancec@yahoo.de ili jelena.bart@gmail.com

Isprintani i popunjeni dokumenti te europass životopis se mora predati koordinatoricama projekta, profesoricama Kristini Jančec ili Jeleni Bartolić do ponedjeljka 21.9.2015.

Dragi učenici,

ovim projektom vam je omogućena prilika za usavršavanje profesionalnih vještina te stvaranje prilika za veću zapošljivost i konkurentnost na (europskom) tržištu rada! Upoznat ćete i osvijestiti međukulturalne veze u Europi čime ćete vjerojatno tolerantnije reagirati na društvenu, jezičnu i kulturnu raznolikost. Puno toga ovisi o vama – potrudite se oko dobrih ocjena, reprezentativnog ponašanja, surađujte, budite timski igrači, dajte sve od sebe i eto vas u društvu europskih profesionalaca. Iskoristite priliku i usmjerite svoje životne šanse već sada.

(Ako ne uspijete ove godine, bez brige, sigurno će u našoj školi biti još ovakvih prilika.(:

Sretno svima!