Festival ljubavi i ove godine spojio preloške osmoškolce i srednjoškolce

Autor: Đurđica Katanec, 17. 2. 2016.

U petak 13. veljače u našoj školi održan 2. festival ljubavi čiji su organizatori ove godine bili gimnazijski maturanti, a gosti ponovno učenici OŠ Prelog.

Učenici Srednje škola Prelog povodom Valentinova ugodno su ugostili osmaše iz preloške osnovne škole. Bilo je zabavno, opušteno i u ljubavnom Kupidovu ugođaju, tako da su dragi gosti i ove godine uživali u našoj školi. (Podsjećamo samo da smo s Festivalom ljubavi započeli prošle godine.)

U pripremi ovog događaja sudjelovalo je mnogo učenika i profesora koji su dali svoj značajan doprinos. Gimnazijalci, naši maturanti, su tako uredili pano svojim ljubavnim (priznajemo – srcedrapajućim) i osjećajnim pismima u kojima su se obratili svojim ljubavima i tako proširili duh Valentinova školskim hodnicima.

Školu su ukrašavala origami srca i mnoštvo malih porukica, svatko je pokazao svoj talent i time doprinio stvaranju razdraganog ugođaja.

Kad smo kod talenata, moramo spomenuti naš školski bend koji je svojim izvedbama osvojio srca osmašica, ali i srednjoškolki (dalo se primijetiti:). Svi su zaista uživali u ljubavnim melodijama naših momaka, članova benda.

Sve to ne bi bilo tako opušteno i zabavno da nije bilo našeg dragog voditelja Benjamina Mihocija koji je nasmijao cijelu publiku, a kasnije ih i raznježio, možda i rasplakao kazivanjem pjesme „Čekaj me“ K. Simonova.

Iako sramežljivi, osnovnoškolci su se prepustili u ruke naše najbolje plesačice, profesorice Tanje Baksa,  i otplesali nekoliko zavodljivih koraka  uz egzozične ritmove Enrique Iglesiasa te se dobro razgibali.

Da ne budu žedni i gladni nakon iscrpljujućeg plesa pobrinuli su se naši kuhari, konobari, slastičari, pekari i hotelijeri koji su pripremili mnoštvo slastica i osvježavajućih koktela za sve prisutne. U tome su im malo;) pomogli stručni učitelji Vesna Škvorc, Krunoslav Tilošanec,

Jasenka Poljak i Vlado Turek.

Veselje nisu krili ni ravnatelji preloških škola, Tomisav Gregur i Nina Lesinger.

Glavni  organizatori susreta bili su učenici  4. razreda gimnazije, dok su koordinatorice cijelog događaja u našoj školi bile knjižničarka  Nataša Sakač, pedagoginja Tanja Lilić i prof. hrvatskog jezika Željka Ivančok Varga.

Čujemo se dogodine!

GALERIJA SLIKA 1

GALERIJA SLIKA 2

Tekst: Josipa i Lara (4.G)