Projekt osuvremenjivanja školske lektire

Autor: Đurđica Katanec, 20. 12. 2012.

Ljubitelji čitanja dobili su "Dar" na kraju prvog polugodišta

Ljubitelji čitanja prošlog su petka, 14. prosinca,  po treći put proveli ugodno večernje druženje u školskoj knjižnici. Ovaj put naši su vrijedni čitači odabrali knjigu prigodne božićne tematike popularne irske spisateljice Cecelie Ahern – Dar.

Nakon početnih dojmova učenici su pogledali kraći intervju s omiljenom autoricom u kojem  je protumačila tematiku knjige osvrnuvši se na vrijeme kao najdragocjeniji dar naglasivši pritom da ga trebamo što češće provoditi sa svojom obitelji.

Snjegovići, Milkinsi i Čimpanze nazivi su triju skupina koje su sudjelovale u kvizu kojim su voditeljice – Nataša Sakač i Željka Ivančok Varga provjerile preciznost čitanja. Sve su se ekipe hrabro borile do  posljednjeg sto tridesetog pitanja, a pobjedu su ostvarili Snjegovići (možda su tome pridonijeli i zimski uvjeti te večeri). Pobjednička ekipa nagrađena je i prigodnim darom, a večernje druženje završeno je pozitivnim komentarima sudionika, a neke vam donosimo u cijelosti.

„Voljela bih da se na ovaj način interpretiraju i analiziraju lektirna djela jer mi se ovaj pristup vrlo sviđa.“

„Sviđa mi se ideja projekta i izbor knjige koja je uistinu poučna i zanimljiva!“

„Sviđa mi se što su radionice bile različite (pričanje o knjizi, kviz, stilske vježbe). Neka tako ostane i dalje!“

„Savjetujem da i dalje nastavimo s ovakvim druženjima te da biramo knjige koje su tematski vezane za pojedini dio godine, baš kao što je i ova knjiga božićne tematike.“

Sretne blagdane i ugodne praznike želimo cijeloj ekipi. Naravno da se vidimo i iduće godine!

« Svibanj 2024 »