PLANIRANJEM UNAZAD OSVOJILE PRVO MJESTO

Autor: Željka Ivančok Varga, 14. 11. 2016.

Međimurske profesorice - Tanja Baksa iz Srednje škole Prelog i Daniela Zadravec iz Tehničke škole Čakovec već su dulje vrijeme uigrani tim što se tiče usavršavanja nastavnika

Osim što redovito zajedno sudjeluju u raznim usavršavanjima od strane Agencije za odgoj i obrazovanje, profesorice Baksa i Zadravec sve više sudjeluju i u usavršavanjima koje im nudi Goethe Institut, njemački promotor njemačkoga jezika i kulture te jedan od najboljih instituta koji se bavi usavršavanjem nastavnika u Njemačkoj i Hrvatskoj.

Tako su naše profesorice jedine profesorice iz Međimurja koje sudjeluju u online usavršavanju Goethe Instituta na temu "Kako podučavati njemački" u trajanju od tri godine. Uskoro završavaju taj seminar i dobivaju diplomu za dugogodišnje usavršavanje. Osim što redovito usavršavaju sebe, svoje znanje prenose i na druge nastavnike. Tako su se okušale i u održavanju radionica na državnim razinama, prije svega u sklopu KDV-a (Hrvatskog društva nastavnika njemačkoga jezika).

Jednu takvu radionicu na temu "Planiranje unazad" ("Vom Lernziel über Rückwärtsplanung zum Lernerfolg") naše su profesorice održale u listopadu u Crikvenici te ju potom  prijavile i na natječaj Goethe Instituta „Inovativne ideje za usavršavanje“ i od svih prijavljenih ideja  iz Hrvatske osvojile prvo mjesto. Tako je svaka osvojila dvotjednu stipendiju Goethe Instituta u Njemačkoj tijekom ljeta gdje će se baviti novim idejama i metodama podučavanja učenika i usavršavanja nastavnika u vrijednosti 2 000 Eura. Već se vesele odlasku u Njemačku i priljevu novih ideja te razmjeni iskustava sa sudionicima iz raznih država svijeta. Profesorici Baksa nije prvi put da odlazi na višetjedno stručno usavršavanje u Njemačku. Naime, već je bila u Freiburgu 2009. godine gdje se bavila projektima u nastavi njemačkoga jezika te u Berlinu 2014. godine gdje se bavila njemačkom kulturom i životom u Berlinu.

Profesoricama želimo puno uspjeha u daljnjim indivdualnim usavršavanjima a time i svojih kolegica i kolega.

U prilogu možete pogledati priznanje za prvo mjesto!

Priloženi dokumenti:
Tanja_Baksa_1.Platz.pdf (177.89 KB)