Op, op, opa - u školu nam stigla Europa!

Autor: Đurđica Katanec, 10. 5. 2018.

U okviru europskog tjedna koji traje od  02. do 09. svibnja Srednja škola Prelog opet je otvorila vrata kako bi na već sada tradicionalan  način obilježili Dan Europe. Tom su prilikom učenici naše škole ali i oni pristigli iz 7 međimurskih osnovnih škola upoznali kulturne, povijesne, enogastronomske, gospodarske, turističke, ekonomske i druge zanimljivosti koje nam nudi Europa.

FOTO-GALERIJA

Naglasak je također stavljen  na angažman nastavnika i učenika koji sudjeluju u programu Erasmus+  te na taj način omogućuju našim učenicima putovanja, stjecanje novih znanja, iskustava i prijateljstava diljem Europe.

Učenici SŠP i njihovi gosti  na zanimljiv su i dosjetljiv način predstavili gradove svih 28  članica EU.

Na izložbi su sudjelovali učenici iz OŠ Draškovec,  OŠ Goričan, OŠ Donji Kraljevec, OŠ Jože Horvata Kotoriba,  OŠ Donja Dubrava,  OŠ Prelog te učenici iz  I. OŠ Čakovec.

Voditeljice izložbe i ove su godine bile Dragica Koštarić, Valentina Pirc Mezga,  Snježana Janković  i knjižničarka  Nataša Sakač.

Tijekom izložbe ekipe su glasovale te svojim glasom odabrale one koji su najbolje predstavili svoj grad:

1. SOFIJA  -  Srednja škola Prelog

2. BRATISLAVA  - Srednja škola Prelog

3. BUKUREŠT  - OŠ Prelog

4. ZAGREB – OŠ Draškovec

5. DUBLIN - Srednja škola Prelog

6. DUBROVNIK - Srednja škola Prelog

Na kraju izložbe najboljima su dodijeljene nagrade, a svim sudionicima priznanja za uspješnu prezentaciju grada.

U ovoj su nam se „šetnji“ Europom pridružili i gradonačelnik Ljubomir Kolarek, ravnatelji i stručni suradnici osnovnih škola, sugrađani i svi ostali željni putovanja koje je prije svega bilo vrlo jeftino, zabavno i praktično, dovoljno realno da uživamo u glazbi, mirisima i okusima različitih zemalja :-)

Zahvaljujemo svim učenicima i nastavnicima iz osnovnih škola na ovoj zajedničkoj avanturi!