SŠP NA ČAKOVEČKOJ MANIFESTACIJI „JESEN U GRADU ZRINSKIH“

Autor: Željka Ivančok Varga, 3. 10. 2018.

Ponosni smo što smo imali priliku sudjelovati u manifestaciji Turističke zajednice grada Čakovca.

Dugo i toplo ljeto već je iza nas.  Stigla je nova nastavna godina, a s njom i raskošna jesen.  Kako bismo je svi zajedno radosno dočekali, djelatnici Turističke zajednice grada Čakovca osmislili su manifestaciju „Jesen u gradu Zrinskih“.

Spomenuta javna manifestacija, čija je namjera bila simbolično pozdraviti  ljeto i pripremiti se  za jesen, realizirala se proteklog vikenda, od 28. do 30. rujna 2018.godine, u centru Čakovca. Na taj način ujedno je obilježen i Svjetski dan turizma, a izlagali su brojni izlagači iz Hrvatske, Slovenije i Mađarske predstavljajući raznovrsne prehrambene proizvode bazirane na vlastitoj, prirodi bliskoj, proizvodnji  te stare običaje i zanate.

U cjelokupnoj javnoj manifestaciji svoj je kutak osmislila i naša škola, točnije članovi Turističke grupe SŠP-a. Učenici koji su prezentirali školu bili su: Ana Vujić, Minea Šalja, Paula Sić, Matea Habuš, Dorijan Gašparlin, Mišo Pfeifer te Benjamin Radiković.  Organizaciju i koordinaciju školskog štanda preuzeli su nastavnici Sanja Pigac, savjetnik i voditelj Turističke grupe SŠP-a, te Goran Žižek, stručni učitelj ugostiteljskog posluživanja.

Tekst: Sanja Pigac, prof. savjetnik