POTPISAN UGOVOR O IZRADI PROJEKTNE DOKUMENTACIJE ZA REKONSTRUKCIJU NAŠE ŠKOLE, TJ. BUDUĆEG CENTRA IZVRSNOSTI U TURIZMU I UGOSTITELJSTVU

Autor: Željka Ivančok Varga, 13. 3. 2019.

U školskoj knjižnici realizirano je potpisivanje ugovora u okviru projekta rekonstrukcije škole…

U utorak, 13. ožujka 2019. godine u našoj školi su se okupili uvaženi gosti radi potpisivanja ugovora o izradi projektne dokumentacije za projekt rekonstrukcije naše škole. Tako je župan Međimurske županije Matija Posavec  potpisao ugovor o izradi projektne dokumentacije za projekt rekonstrukcije škole, a kao najpovoljnija ponuda u postupku javne nabave odabrana je ona tvrtke AG Planum d.o.o iz Zagreba, a ugovor je sa županom Posavcem potpisao Marko-Hrvoje Cvjetko. Vrijednost obavljanja usluge projektiranja iznosi 624.750,00 kuna s PDV-om, što će se financirati sredstvima Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije temeljem Ugovora o sufinanciranju projekata prema Programu pripreme lokalnih razvojnih projekata prihvatljivih za financiranje iz ESI fondova. Potpisivanju su uz domaćina, ravnatelja Srednje škole Prelog Tomislava Gregura, nazočili gradonačelnik grada Preloga Ljubomir Kolarek i v.d. pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i sport Blaženka Novak.

Prema podacima Ministarstva financija iz županijskog proračuna Međimurske županije najviše se izdvaja upravo za obrazovanje, s temeljnim ciljem da se dugoročno osiguraju što kvalitetniji uvjeti i stvori što optimističnije okružje za rad i učenje, naglasio je župan Matija Posavec. Želja nam je da Srednja škola Prelog postane centrom kompetentnosti ili centrom izvrsnosti iz ugostiteljstva i turizma, a današnje potpisivanje ugovora prvi je korak ka tome. Bit će to prva škola u Hrvatskoj koja će učenike obrazovati za zanimanje pivara, a posebno mi je drago što ovdje nema problema s manjkom učenika nego baš suprotno, što podrazumijeva i nove, prikladnije prostore“, zaključio je župan Posavec.

Ravnatelj škole Tomislav Gregur ističe kako je iznimno zadovoljan što će škola koja je nedavno proslavila 20 godišnjicu rada dobiti nove i kvalitetnije prostore za rad. „Učenici nemaju sportsku dvoranu već na satove tjelesne i zdravstvene kulture odlaze u dvoranu osnovne škole koja je udaljena 800-njak metara. Ne samo da ćemo dobiti sportsku dvoranu, već i reprezentativni prostor za promociju zanimanja, restoran i slastičarnicu.“

Tako će budući i sadašnji učenici i nastavnici dobiti  bolje uvjete za rad, čime je zadovoljan i gradonačelnik grada Preloga Ljubomir Kolarek„Srednja škola Prelog bit će još privlačnija za upis učenika ne samo iz Međimurja već i susjednih županija. Grad Prelog spreman je sudjelovati u svim daljnjim koracima i radnjama koji će uslijediti nakon projektiranja jer ulaganje u Srednju školu Prelog je ulaganje u budućnost“.

Projektant Marko-Hrvoje Cvjetko istaknuo je kako će škola dobiti dodatnih 3 tisuće četvornih metara, uz uređenje nekoliko tisuća četvornih metara vanjskog prostora.Projekt obuhvaća tri faze dogradnje škole. Uz restoran, slastičarnicu i sportsku dvoranu s pratećim prostorijama za nastavu tjelesne i zdravstvene kulture, bit će izgrađene i specijalizirane učionice s pratećim kabinetima, školska knjižnica i multimedijalna dvorana te školsko dvorište za provođenje nastave na otvorenom. U četvrtoj, posljednjoj fazi bit će energetski obnovljen i postojeći, središnji dio zgrade.